KONTAKT

SEMIX PLUSO, SPOL. S R.O.

Společnost SEMIX PLUSO je ryze česká potravinářská firma se sídlem v Oticích u Opavy. Byla založena v r. 1995, o devět let později zahájila produkci celozrnných cereálií. Exportuje do 40 zemí světa.

Výrobce pekařských a cukrářských směsí, celozrnných cereálií, BIO, DIA a bezlepkových produktů pro celiaky je současně největším zpracovatelem máku v České republice s kapacitou 3 000 tun ročně. Firma vlastní unikátní know-how na zpracování máku, pšenice, ovsa, ječmene, pohanky, špaldy a lnu. Je držitelem řady certifikátů, jako například HACPP, IFS, BRC a BIO. Mnohokrát byla oceněna v národních i mezinárodních soutěžích o inovativní potravinářský výrobek, na některé své výrobky je oprávněna používat také značku národní kvality KLASA.

Společnost v současné době zaměstnává více než 180 pracovníků. Své pobočky má v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. V roce 2016 poprvé překročila hranici půl miliardy CZK obratu.

Svůj výrobní program rozděluje na tři oblasti. První oblast tvoří slané a sypké směsi pro pekárny, cukrárny a mlékárny, stabilizátory a zlepšující přípravky, druhou oblast zpracování a úprava máku a třetí produkty z celozrnných cereálií. Své cereální produkty dělí do čtyř kategorií podle jejich prospěšnosti pro zdraví - od nejzdravěší kategorie A až po D. Cílem je vyrábět zdravé a současně chutné produkty.

SEMIX PLUSO je dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí. V roce 2016 přestala ve svých výrobcích používat palmový tuk, přestože vlastní certifikát RSPO, a stala se generálním partnerem Koalice proti palmovému oleji. 

Adresa

Adresa

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Telefon

Telefon

(+420) 739 323 534 Marie Slabejová - podnikový ekolog

NAŠE POLOHA

POŠLETE NÁM E-MAIL