Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

 • MÁME RÁDI PŘÍRODU...

  ... O KTEROU SE AKTIVNĚ STARÁME

  Společnost Semix Pluso je dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí
 • PŘÍRODA JE NÁŠ CHRÁM

  V našich biotopech obnovujeme přírodu pro budoucí generace

 • MY PŘÍRODĚ, PŘÍRODA NÁM

  Péče o přírodu nás inspiruje k péči o zdraví

 • ZDRAVÝ ŽIVOT S PŘÍRODOU

  Ze zdravé přírody do zdravých potravin

 • SEMIX. INSPIROVÁNI PŘÍRODOU

  Užij si víc přírody! Užij si Semix!

Naše Biotopy

Společnost Semix je dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí. V současnosti vlastní několik přírodních areálů za účelem obnovy základních funkcí krajiny a podpory ohrožených a chráněných druhů živočichů. Cílem je zachovat přírodu pro současné i budoucí generace lidí, kteří v ní nalézají odpočinek a útěchu.

Poslední aktuality

Přečtěte si poslední novinky z našich přírodních areálů.
Velký zájem o Vítání ptačího zpěvu

Velký zájem o Vítání ptačího zpěvu

V sobotu 12. května jsme na Kozmických ptačích loukch přivítali několik desítek (možná i více než 100) zájemců o prohlídku této ptačí rezervace a budoucí ornitologické perly Slezska.

Více
Den Země na Raduňském mokřadu

Den Země na Raduňském mokřadu

V krásnou slunečnou sobotu 21.4.2018 proběhla na Raduňském mokřadu akce ve spolupráci s městem Opava s názvem Den Země na Raduňském mokřadu.

Více
Kozmické ptačí louky přivítají ptačí zpěv

Kozmické ptačí louky přivítají ptačí zpěv

Společnost Semix Pluso z Otic připravila pro zájemce z řad široké veřejnosti vzdělávací přírodovědnou akci s názvem „Vítání ptačího zpěvu“. Uskuteční se v sobotu 12. května 2018 od 14 h na Kozmických ptačích loukách, které se nacházejí mezi obcemi Jilešovice a Kozmice. Přírodní areál je velmi dobře přístupný z vlakové zastávky Jilešovice (na trase Opava-východ – Ostrava-Svinov).

Více

Poslední pozorování

Poslední pozorování přírody očima návštěvníků biotopů.
21.5.2018 1P vodouš rudonohý+min.2kuřata, lejsek šedý, 3P rybák obecný, 1ex. ledňáček říční.atd. Kozmické ptačí louky Roman Pechník
15.5.2018 tenkozobec opačný pár, 2 páry poláků chocholaček, M polák velký, 2 páry husí s 12 housaty Kozmické ptačí louky Marie S.
15.5.2018 3 páry hus velkých s 16 housaty, 3 páry poláků chocholaček, 4M polák velký,6 ex. vodouš rudonohý,2 ex. jespák bojovný, 3m+2F kopřivka obecná, 1 ex. volavka popelavá, 1 pár labuť velká, 1F čejka chocholatá + 3kuřata, 2 ex. kulík říční, 2 páry rybák obecný, Kozmické ptačí louky Roman Pechník