Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

 • MÁME RÁDI PŘÍRODU...

  ... O KTEROU SE AKTIVNĚ STARÁME

  Společnost Semix Pluso je dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí
 • PŘÍRODA JE NÁŠ CHRÁM

  V našich biotopech obnovujeme přírodu pro budoucí generace

 • MY PŘÍRODĚ, PŘÍRODA NÁM

  Péče o přírodu nás inspiruje k péči o zdraví

 • ZDRAVÝ ŽIVOT S PŘÍRODOU

  Ze zdravé přírody do zdravých potravin

 • SEMIX. INSPIROVÁNI PŘÍRODOU

  Užij si víc přírody! Užij si Semix!

Naše Biotopy

Společnost Semix je dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí. V současnosti vlastní několik přírodních areálů za účelem obnovy základních funkcí krajiny a podpory ohrožených a chráněných druhů živočichů. Cílem je zachovat přírodu pro současné i budoucí generace lidí, kteří v ní nalézají odpočinek a útěchu.
 

Poslední aktuality

Přečtěte si poslední novinky z našich přírodních areálů.
Podzimní seč a modrásek bahenní

Podzimní seč a modrásek bahenní

Právě v těchto dnech probíhá podzimní seč na Kozmických ptačích loukách. Oproti letům minulým, kdy zářijová seč byla zároveň první a také poslední v roce, jsme letos sekali louky dvakrát a to hned z vícero důvodů.

 

 

 

 

 

Více
Velký zájem o Vítání ptačího zpěvu

Velký zájem o Vítání ptačího zpěvu

V sobotu 12. května jsme na Kozmických ptačích loukch přivítali několik desítek (možná i více než 100) zájemců o prohlídku této ptačí rezervace a budoucí ornitologické perly Slezska.

Více

Poslední pozorování

Poslední pozorování přírody očima návštěvníků biotopů.
16.9.2018 Kozmické ptačí louky 5 bekasín otavních, 3 volavky popelavé, 1 konipas luční, 3 kulíci říční na dvou... Kozmické ptačí louky A. Czernik

5 bekasín otavních, 3 volavky popelavé, 1 konipas luční, 3 kulíci říční na dvou největších nádržích.

20.8. 2018 Volavka stříbřitá (1 ex), volavky bílé (4 ex), popelavé (8 ex) , čápi černí (7 ex) a bílí (1ex), vodouš šedý (7 ex), vodouš kropenatý (4 ex), bekasina otavní (1 ex), čejky chocholaté 100 ex Kozmické ptačí louky Marie S.
13.8.2018 6 ex vodouš šedý, 3 ex vodouš rudonohý, 8 ex vodouš kropenatý, 3 ex bekasina otavní, 2 ex kulík říční, 4 juv. ťuhýk obecný Kozmické ptačí louky Marie S.